Nasza Gazeta

Papierosowy gang w Mikołowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: WYDARZENIA

Zlikwidowanie nielegalnej fabryki papierosów, odnalezienie miejsca ich pakowania czy ujawnienie przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy to wspólny sukces Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej. W wyniku akcji przeprowadzonych w Mysłowicach, Chrzanowie i Mikołowie mundurowi zabezpieczyli ponad 3,6 mln sztuk nielegalnych papierosów, maszyny do pakowania i foliowania oraz samochody ciężarowe.

W wyniku nielegalnej działalności Skarb Państwa mógł zostać uszczuplony o ponad 3,5 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków i ceł. Jedną z akcji  przeprowadzono na terenie Mikołowa. Tam, w trakcie rozładunku papierosów z samochodu dostawczego zatrzymano trzy osoby. Pies tropiący, przeszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych, doprowadził funkcjonariuszy do samochodu ciężarowego na zagranicznych numerach rejestracyjnych, który był zaparkowany nieopodal rampy rozładunkowej, gdzie wypakowywano papierosy. W naczepie zestawu ciężarowego ukryte były kolejne kartony z papierosami pochodzącymi z przemytu. Nielegalny towar znajdował się w specjalnie skonstruowanej skrytce.

Funkcjonariusze w Mikołowie łącznie znaleźli i zabezpieczyli niemal 3 mln sztuk papierosów różnych renomowanych marek, o wartości rynkowej ponad 2 mln zł. Gdyby ten towar trafił na rynek Skarb Państwa mógł być uszczuplony o ponad  3 mln zł. Podejrzanym ogłoszono w  Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających m.in. na wprowadzaniu do obrotu wyrobów akcyzowych.

Wszystkie sprawy są nadal wyjaśniane. Z ustaleń śledczych wynika, że posłużenie się znakami towarowymi znanych koncernów tytoniowych miało ułatwić prawdopodobnie wprowadzenie lewego towaru na rynki różnych krajów Unii Europejskiej.

Czytany 914 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 13:14

Licznik odwiedzin

009946350
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Obecny miesiąc
Ubiegły miesiąc
Razem
1042
5952
27254
96580
143441
9946350
Twoje IP: 54.235.55.253
2019-02-24 06:29:48

Nasza Gazeta

EKO POWIAT

EKO POWIAT