Nasza Gazeta

Tragiczny pożar

Dział:: WYDARZENIA

Troje ludzi zginęło w  pożarze do jakiego doszło  w czwartek późnym wieczorem  w budynku socjalnym przy ul. Wyrskiej 30 w Łaziskach Średnich. Spłonęło poddasze obiektu. Ogień gasiło 14 jednostek straży pożarnej. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób, którym zapewniono lokale zastępcze.  Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Do prestiżowego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego zakwalifikowały się dwie propozycje z Łazisk Górnych: centrum zdrowia oraz Małpi Gaj. To wyróżnienie dla całego powiatu mikołowskiego. Teraz musimy walczyć, to znaczy głosować, aby łaziskie obiekty zajęły dobre miejsca, a konkurencja jest bardzo silna.

W powodzi najróżniejszych ankiet i sondaży na temat stanu polskiego sądownictwa, brakuje mi jednego pytania. Powinno się je zadać tylko uczestnikom procesji ze świeczkami wokół sądów: czy przynajmniej raz w  życiu stanął  pan/pani przed obliczem Temidy? Jestem przekonany, że gdyby choć część z nich na własnej skórze odczuła, jak działa u nas wymiar sprawiedliwości, pod sąd chodziliby nie ze świeczkami, ale z koktajlami Mołotowa.

Strona 1 z 122

Nasza Gazeta

EKO POWIAT