Nasza Gazeta

Ferie w bibliotece

Dział:: WYDARZENIA

„Stowarzyszenie Reta” wspiera wypoczynek dzieci. Dla pracowników filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie istotną sprawą jest poczucie czytelników, że ich biblioteka jest miejscem otwartym, gdzie mogą czuć się swobodnie. Ważne jest też wsparcie ze strony lokalnego „Stowarzyszenia Reta”.

I tak już skomplikowana sytuacja w AKS Mikołów, gmatwa się coraz bardziej. Pod koniec stycznia Krajowy Rejestr Sądowy odmówił wpisania Krzysztofa Janeczka, jako prezesa i zakwestionował legalność jego władzy w klubie. Kto rządzi w AKS? Tego nie wie nikt. Kadencja starego, legalnego zarządu upłynęła w czerwcu 2015 roku, a w świetle prawa Krzysztof Janeczek jest prezesem-samozwańcem. Miejska kasa płynie do klubu, jakby nigdy nic.

Układ zamknięty

Dział:: WYDARZENIA

Ilona szła przez Mikołów i bała się idącego za nią mężczyzny. Wezwała policję. Przyjechał dwuosobowy patrol. Kobieta została pobita, zatrzymana i odwieziona do aresztu w Gliwicach. Co zrobiła mikołowska prokuratura? Umorzyła sprawę policjantów, a o pobicie i znieważenie funkcjonariuszy oskarżyła Ilonę. Co zrobił mikołowski sąd? Uniewinnił ją z zarzutu ataku na funkcjonariuszy, ale skazał… za nieuzasadnione wezwanie policji. Za kilka dni mikołowskim wymiarem sprawiedliwości zajmie się Sąd Najwyższy w Warszawie.

Strona 1 z 144

Nasza Gazeta

EKO POWIAT