Nasza Gazeta

Dzień treningowy MATP w Wyrach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: SPORT

Sportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych POGROMCY z Wyr, już po raz drugi zorganizowali Dzień Treningowy Programu MATP Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wyry Pani Barbary Prasoł. Tak, jak w zeszłym rywalizowali z trzema Klubami Olimpiad Specjalnych: INIEMAMOCNI z Jastrzębia Zdroju, PROMYK z Rybnika oraz HALEMBIANKA z Rudy Śląskiej. Rozpoczęliśmy uroczystym podniesieniem flagi oraz wysłuchaniem hymnu, które wzbudziły ogromne emocje towarzyszące wszystkim już do samego końca.

 

Zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach: przetoczenie, obroty, przejście do klęku, przejście przez tunel, rzut piłeczką tenisową, pokonanie nierównego podłoża, zbieranie przedmiotów, nakładanie kółek na stojak.

Nie zabrakło również wolontariuszy z Zespołu Szkół w Wyrach oraz I LO im. K. Miarki w Mikołowie, którzy ochoczo pomagali wszystkim sportowcom. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie medali, nagród, podziękowania, a także słodki poczęstunek.

 

- Mamy nadzieję, że poprzez nasze zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w Olimpiadach Specjalnych będziemy przełamywać stereotypy i tym samym przyczyniać się do lepszego zrozumienia osób z niepełnosprawnością. Udział w zawodach daje naszym sportowcom ogromne pokłady wiary we własne siły i pozwala przeżywać wiele radosnych chwil! – stwierdzili uczestniczący w imprezie goście.

Czytany 6048 razy Ostatnio zmieniany Wtorek, 30 lipiec 2013 07:56

Nasza Gazeta

EKO POWIAT