Nasza Gazeta

Premiera „Szaca”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział:: KULTURA I ROZRYWKA

Ornontowicki Teatr Naumiony przygotowuje nową produkcję. Spektakl „Szac” premierowo zaprezentowany zostanie widowni 14 kwietnia.

To kolejny po uwielbianych przez publiczność „Kopidole” i „Hebamie” spektakl, w którym aktorzy wraz z reżyserką Iwoną Woźniak powracają do śląskiej gwary, obyczajowości i tradycji. Tym razem ich praca koncentrowała się wokół losu i miłości – dwóch niezwykłych sił, które czynią ludzkie życie nieprzewidywalnym, pełnym głębokich przeżyć.

- Pomysł realizacji spektaklu był początkowo zupełnie inny - mieliśmy opowiedzieć historię „zolyt”, czyli jak to kiedyś bywało z zapoznaniem, oswajaniem się ze sobą, miłością. Chcieliśmy powspominać, przyjrzeć się dawnym zwyczajom, tak jak Teatr Naumiony ma w swoim zwyczaju. Chcieliśmy jednak także, aby na te dawne historie spojrzeć z dzisiejszej perspektywy i podjąć refleksję – co się zmieniło, a co nam zostało – mówi Iwona Woźniak.

Napisania tekstu po raz kolejny podjęła się Joanna Sodzawiczny, aktorka Teatru, która od kilku lat wspiera grupę swoją twórczością literacką.

Marką ornontowickiego Teatru jest działanie metodą pracy grupowej, stąd też pomysły na spektakl ewoluowały. I tym razem prace przebiegały burzliwie, a aktorzy amatorzy musieli się im w pełni poświęcić. Ostateczny efekt pracy 17 aktorów zobaczymy już wkrótce na scenie ARTerii Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach. W „Szacu” usłyszymy muzykę na żywo, zobaczymy także po raz pierwszy aktorów Teatru Naumionego w choreografiach tanecznych – to efekt ich współpracy z tancerzem, Mikołajem Karczewskim.

Reżyserka jak i cały zespół liczą na wsparcie ornontowickiej publiczności.

- Chciałabym, aby wierna publiczność, która od lat nam kibicuje, zobaczyła na scenie przede wszystkim rozwijający się zespół wspaniałych ludzi. Mamy nadzieję, że po raz kolejny dostarczymy widzom rozrywki, ale też wzruszeń – przekonuje Iwona Woźniak.

Spotkajmy się zatem w Ornontowicach z „Szacem” i po raz kolejny poddajmy się magii teatru w wykonaniu niezwykłego zespołu aktorów-amatorów.

Sandra Jaworudzka
Fundacja Szafa Gra

Czytany 857 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 kwiecień 2018 10:27

Facebook

009778280
Twoje IP: 34.224.102.60
2019-01-16 21:24:28

Nasza Gazeta

EKO POWIAT

EKO POWIAT